O wyciszaniu i wygłuszaniu auta

Swoją ofertę wyciszania kierujemy do wszystkich właścicieli samochodów, którzy nie są w pełni usatysfakcjonowani z komfortu akustycznego jakie oferuje ich auto. Tych użytkowników którzy cenią spokój i ciszę, tych którzy sporo czasu spędzają na podróżach swymi autami oraz tych którzy lubią poprawiać brzmienie swojego sprzętu audio.
Niezależnie czy użytkujemy samochód osobowy, sportowy, terenowy, czy luksusowy, jesteśmy w stanie znacząco obniżyć poziom hałasu jaki przedostaje się z otoczenia zewnętrznego do wnętrza auta.
Nie jeden z nas spędza za kółkiem kilka a nawet kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Nasza firma pomoże Państwu w większym czerpaniu przyjemności i odpoczywaniu w trakcie tych podróżny.

     W dzisiejszych czasach dodatkowego wyciszenia wymaga nawet większość fabrycznie nowych aut, które na trasach męczą hałasem, ponieważ producenci nie przykładają szczególnej uwagi do zabezpieczania aut przed hałasem.

     Ufając naszej firmie macie Państwo gwarancje wykonania usługi materiałami z najwyższych półek.
Od 2016 roku podjęliśmy współpracę ze światowym gigantem w dziedzinie wyciszania i  wygłuszania samochodów – StP Standartplast. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować materiały z najwyższej półki w jeszcze bardziej przystępnych cenach.

                                        

StP – Standartplast produkuję materiały do izolacji akustycznej i termicznej pojazdów, maszyn oraz budynków.

 

Nasza praca zaczyna się już w momencie nawiązania pierwszego kontaktu z klientem. To na tym etapie zbieramy wstępny wywiad, na temat dokuczliwych hałasów w aucie, oraz umawiamy bezpłatne spotkanie bezpośrednie w dogodnie  wybranym dla klienta terminie i miejscu.

Na spotkaniu przeprowadzamy dokładny wywiad, informujemy w jaki sposób możemy poradzić sobie z poszczególnym hałasem, prezentujemy i zalecamy poszczególne materiały wyciszające, oraz kalkulujemy wstępną wyceną. w przypadku zainteresowania naszymi usługami ustalamy wspólnie z klientem termin prac.

W dniu przyjazdu auta na nasz warsztat zostaje sporządzony protokół zdawczo-odbiorczy oraz  protokół z zakresu prac. Rzeczy prywatne znalezione w aucie zostają spakowane i przekazane klientowi. Na tym etapie zaczynamy bezpośrednią prace nad wyciszaniem auta.

W tym momencie zaczynamy ostrożny demontaż elementów plastikowych, tapicerskich oraz montażowych specjalnymi łyżkami tapicerskimi.  Po odsłonięciu gołych blach auta, przystępujemy do czyszczenia, konserwacji oraz smarowania elementów ruchomych, takich jak zamki prowadnice czy linki szyb. Po ukończeniu czynności konserwacyjnych przystępujemy do czyszczenia, odtłuszczania i wyjaławiania elementów które mają zostać oklejone matami. Na tak przygotowaną blachę docinamy i naklejamy maty butylowe, pamiętając żeby  nie zostawiać pod matą pęcherzy powietrza. Mate wstępnie przyklejoną należy bardzo dokładnie, dociskając specjalistycznym wałkiem rozwałkować, żeby idealnie przyległa i odwzorowała kształt powierzchni która pokrywa. Po wyklejeniu wszystkich planowanych elementów matami, przystępujemy do docinania pianki butylo-kałczukowej do konkretnych elementów. W przypadku drzwi i klapy piankę przyklejamy na ówcześnie wyczyszczona i odtłuszczoną wewnętrzną część tapicerki, w pozostałych przypadkach przyklejamy ja na wcześniej naklejone maty. Mate należy nakleić i rozprasować dłońmi, celem odwzorowania całej klejonej powierzchni. Po wyklejeniu wszystkich planowanych elementów pianką, przystępujemy do sprawdzenia stanu spinek tapicerskich, jeśli są uszkodzone lub ich stan wskazuje na nadmierne zużycie zostają wymienione na nowe. Teraz pozostaje nam już tylko poskładać auto w całość i poinformować klienta że jest gotowe do obioru.

W momencie zdania auta klientowi, jeszcze raz pokazujemy co udało nam się zrobić, objaśniamy poczynione prace, oraz podpisujemy protokół zwrotu auta i rozliczamy się za wykonaną usługę.

 

Na każdym etapie pracy jest sporządzana dokumentacja fotograficzna, która po zakończonej usłudze zostaje wysłana klientowi na podany przez Niego adres e-mail.